Zöld Óvoda

Mostantól hivatalosan is Zöld Óvoda a Kőszeg Meseváros Óvoda és Bölcsőde székhelyóvodája, a Központi Ovi.

Guttmann Ferencné intézményvezető ma vehette át ünnepélyesen sikeres pályázatuk eredményeként a cím viselésére jogosító oklevelet Budapesten, a Vajdahunyadvárban az Agrárminisztérium környezetügyért felelős államtitkárától.
Kőszeg Zöld Óvodája évek óta nagy figyelmet fordít a kicsik környezeti nevelésére: az egészséges életmód kialakítására (táplálkozás, mozgás, higiénia, életritmus), a természeti és társadalmi környezet, a helyi hagyományok, értékek megismertetésére. Tavaly egy másik pályázat támogatásának köszönhetően óvodakertet hoztak létre, amit gyermekek a felnőttekkel közösen gondoznak.
A játékos „tananyagban” szerepel az egészséges élelmiszerfogyasztás, a táplálkozási szokásalakítás, tisztálkodás, mozgás, levegőzés, szabad játék, pihenés, differenciálás, naposság, növényápolás, állatgondozás, hulladékgyűjtés, séták, kirándulások, zöld jeles napok, néphagyományok, helyi hagyományok, kézműves tevékenységek.
A programban a fenntartóság, a környezet védelme is hangsúlyos, amit példamutatással is szeretnének megismertetni az apróságokkal. Az épületre napkollektor került, a csaptelep víztakarékos, környezetbarát tisztítószereket használnak, a csoportokban természetsarokban helyezhetik el a gyerekek a természetben gyűjtött kincseiket, és szelektíven gyűjtik a papírt, műanyagot, amit lehet pedig az óvodakertben komposztálnak.
Az Agrárminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár 15. alkalommal hirdette meg Zöld Óvoda pályázatát. A kitüntető megnevezés viselésére 2024. december végéig jogosult, később pedig indulhat a Címmegtartó Zöld Óvoda, majd az Örökös Zöld Óvoda címért.
Gratulálunk Kőszeg Zöld Óvodájának a cím elnyeréséhez! Kőszeg Város