Lakótelepi környezetben, a déli városrészen épült 1973-ban.
A háromcsoportos óvoda további három csoporttal bővült 1977-ben. A folyamatos gyermeklétszám csökkenése indokolta 2010/2011-es nevelési évtől az egyik csoport megszüntetését.
Az óvoda jelenleg egy vegyes, négy homogén életkorú csoporttal működik.
Intézményünk 2007. augusztus 31-én három tagóvodával bővült, melynek működési helyszínei egy-egy csoporttal: Kőszegfalva, Velem, Bozsok községek.
A bozsoki tagóvodánk 2017 szeptemberétől levált a székhelyintézményről.
Óvodánk megyei bázisóvoda volt. (2018. szeptember 1 - 2022. december 31. között) Nevelési évenként 2 őszi - 2 tavaszi bázisóvodai szakmai napon vártuk a megye óvodapedagógusait.
A velemi, kőszegfalvi tagóvodáinkkal együtt 2020. szeptember 1-től a Kőszeg Meseváros Óvoda és Bölcsőde tagintézményei lettünk.
A nevelőtestület profilja:
A nevelőtestület tagjainak száma 10 fő, valamennyi óvodapedagógus felsőfokú végzettségű, közülük 2 fő szakvizsgával rendelkezik.
A nevelőtestület tagjai szakmailag jól felkészültek, folyamatosan fejlesztik szakmai tudásukat.
A nevelőmunkát két pedagógiai asszisztens, öt szakképzett dajka és egy óvodatitkár segíti.
További segítőink a Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai: logopédus, mozgásterapeuta, pszichológus, gyógypedagógus.
Az intézmény infrastruktúrája:
Az óvoda külső és belső állaga korszerű, barátságos, akadálymentes, energiatakarékos. A felújításra 2011 -ben A jövő nemzedék „Új-városi” óvodája Kőszegen nyertes pályázatának köszönhetően került sor. Logopédiai szobát, szülői várót, tornaszertárt, felnőtt szociális blokkot, sószobát alakítottak ki, megfelelő eszközállománnyal.
Csoportszobáink tágasak, déli fekvésűek, berendezésükben a természetes anyagokból készült eszközök, gyerekmérethez igazodó bútorok találhatók. Minden csoport más nevet visel, ezek a jelképek megjelennek az öltözőkben, csoportszobákban.
Nagy tornateremmel rendelkezünk, melynek felszereltsége jó. Számos eszköz szolgálja a gyermekek mozgásigényének kielégítését. (pl: Mozgáskotta, Ayres terápiás eszközök, Greisswald fal, zsámolyok, padok, labdák, bordásfal). A Mozgáskotta játékcsalád a gyermekek teljes személyiségének fejlesztését segíti.
Udvarunk 2018/2019-es nevelési évben egy újabb felújításnak köszönhetően újult meg.Játékai az EU szabványnak megfelelőek, igyekszünk lehetőségeinkhez mérten folyamatosan fejleszteni. Megfelelő nagyságú. A füves, napos, árnyas részek aránya is kielégítő.
Az intézmény társadalmi kapcsolatai:
A szülők és óvodás gyermekeik a legfontosabb partnereink. A szülőkkel jó kapcsolatot alakítottunk ki. Minél több feladatba, közös tevékenységekbe szeretnénk őket még jobban bevonni. (pl.: gyűjtőmunka, különböző vásárok – Orsolya nap, adventi). Elsődleges feladatunk, hogy megbízzanak bennünk, együttműködjünk gyermekeik harmonikus fejlődése érdekében. A jó együttműködés feltételeinek tartjuk: az óvodai közösség és a nevelői minta szerepét, az óvoda kultúra közvetítő funkcióját és nyitottságát.
Jó a kapcsolatunk a tagóvodákkal,társintézményekkel és az általános iskolákkal. Az intézmények egymás közötti együttműködése továbbképzések, szakmai -, pedagógiai napok, bemutatók szervezésében teljesedik ki.
Munkakapcsolatban állunk a fenntartóval, a gyermekorvossal, védőnőkkel, a Gyermekjóléti Szolgálattal.
A pedagógiai szakmai szolgáltató szervek közül, a Pedagógiai Szakszolgálattal, a Tanulási Képességeket Vizsgáló Rehabilitációs Szakértői Bizottsággal van szoros kapcsolatunk.
Fontosnak tartjuk a környék társintézményeivel, közművelődési intézményeivel, múzeumokkal, civil szervezetekkel való jó együttműködést is.
Tagóvodánk dolgozói
Óvodapedagógusaink
Papp Orsolya tagintézmény - igazgató Cseh Laura Dóka Krisztina Gyuráczné Kiss Marietta Major Annamária Mosolygó Ágnes Rodler Ágota Saláta Gáborné Sipos - Lugossy Annamária Zentai Zoltánné
Nevelőmunkát segítőink
Pedagógiai asszisztensek: Karcsics Nikoletta Tancsicsné Éles Barbara
Takarítási világnap – Hulladékgyűjtő nap Autómentes nap Magyar népmese napja Őszi ünnep Gyermekek születésnapja Állatok világnapja Márton napi hagyományok Egészségnevelési hét – Tök party
Tavasz köszöntő – Március 15. Víz világnapja Húsvét Föld napja Anyák napja Madarak és Fák napja Gyermeknap
Nyár
Évzáró - ballagás Kirándulások Nyári élet Játék, játék, játék
Állatbarát óvoda 2024
Óvodánk második alkalommal is elnyerte az ÁLLATBARÁT ÓVODA címet, amit büszkén 1 évig újra viselhetünk.
Köszönjük a szülőknek a folyamatos támogatást, gyerekeknek a lelkes közreműködést.
Szeptembertől újabb célok és feladatok várnak ránk!
Állatbarát óvoda 2023
Tagóvodánk 2023-ban elnyerte az Állatbarát Óvoda címet!
Az „Állatvédelem gyerekeknek” szerkesztőbizottsága az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi, Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának szakmai támogatásával pályázatot hirdetett óvodák számára is az „Állatbarát Óvoda” és az „Év Állatvédő Óvodája 2023” címekért. A pályázatra olyan óvodák jelentkezését várták, akik a 2022/2023 nevelési évben kiemelkedően sokat tettek az állatvédelemért, és arra törekednek, hogy beépítsék a felelős állattartást a nevelésbe változatos és kreatív programok segítségével.
Nagyon büszkék vagyunk gyermekeinkre, szülőkre, dolgozókra egyaránt, hogy szerető gondoskodással, jó példával szeretik, védik és tisztelik az állatokat. Folytatjuk a munkát, az állatok iránti figyelmet, gondoskodást!